Sötét mód ikon
2026 január 13
Baj van. Miért vált vissza menet közben a Ford Pick up? – Több mint egy millió jármű életveszélyes

Baj van. Miért vált vissza menet közben a Ford Pick up? – Több mint egy millió jármű életveszélyes

Az amerikai közlekedésbiztonsági hatóság vizsgálatot indított 1,3 millió Ford F-150 pickup ügyében, miután több tucat panaszt érkezett arról, hogy a járművek menet közben váratlanul másik fokozatra váltanak. Ez egyes esetekben a hátsó kerekek blokkolásához és az irányítás elvesztéséhez vezetett. Miért vált vissza az autó csak úgy magától 130-nál?

Vizsgálat indul 1,3 millió Ford F-150 ellen

Az Egyesült Államok Nemzeti Közúti Közlekedésbiztonsági Hivatala (NHTSA) előzetes vizsgálatot indított 1,3 millió Ford F-150 pickup ügyében, miután számos panasz érkezett a sebességváltó váratlan működéséről. A vizsgálat a 2015 és 2017 közötti modelleket érintette. Az esetek komolynak bizonyultak, a járművek országúti sebességnél figyelmeztetés nélkül hirtelen váltottak másik fokozatra, és ezzel balesetveszélyes helyzetet idéztek elő – számolt be a vizsgálatról és a visszahívásról a Reuters.

Panaszok blokkoló kerekekről és irányításról

A NHTSA közlése szerint 138 fogyasztói panasz érkezett, amelyek közül több azt is állította, hogy a hirtelen váltás következtében a jármű hátsó kerekei átmenetileg blokkoltak vagy megcsúsztak, ez pedig az irányítás elvesztéséhez vezetett. A hatóság nyilatkozat szerint eddig nem érkezett jelentés balesetről vagy tűzesetről, amelyben ez az autó érintett lenne. A biztonsági kockázat miatt viszont indokolt a vizsgálat.

A Ford F-150 a pickupok királya – most figyel a piac

A Ford F-150 az egyik legnépszerűbb pickup az amerikai piacon, évente több százezer példányban talál gazdára. Ezért a gyártó számára kiemelten fontos, hogy a vizsgálat miatt ne induljon el egy visszahívási lavina, mivel az komoly presztízs- és pénzügyi veszteségekkel járhat számára. A Ford jelenleg nem kommentálta az NHTSA bejelentését. A vizsgálat viszont kötelező intézkedéseket is szülhet.

Címlapkép forrása: Ford

Oszlányi Gyöngyvér



Oszlányi Gyöngyvér a Tőzsdefórum vezető szerkesztő-újságírója, ahol gazdasági témájú cikkeket ír, hírszerkesztéssel és címlapszerkesztéssel is foglalkozik. Korábban a Médiaworksnél dolgozott újságíróként, és megfordult a Világgazdaság, Magyar Nemzet, Bors, Ripost vagy Metropol oldalain. Tapasztalata kiterjed a gazdasági, kulturális, valamint közösségi hírek szerkesztésére, és szoros kapcsolatban áll a napi gazdasági eseményekkel.Fotósként rendszeresen jelentek meg a sajtóban képei. Rendszeresen vett részt sajtóeseményeken, ahol interjúkat, tudósításokat és beszámolókat készített, sőt videós anyagokat is forgatott, amelyek több milliós nézettséget értek el. Pályafutását művészeti menedzseri és újságírói diplomával kezdte, majd a József Attila Tudományegyetemen szerzett kommunikáció szakos diplomát. Két évig műsorvezetőként dolgozott filmes témájú podcasteken. Újságírói munkája előtt marketingmenedzserként dolgozott nemzetközi reklámügynökségeknél, ahol sikeres reklámkampányokat szervezett és PR területen szerzett tapasztalatokat. Ezen kívül dizájnerként és kulturális menedzserként is több projektben vett rész sikeresen. Gyöngyvér fiatal korában táncművészként dolgozott nemzetközi filmekben szerepelt és modern darabokban működött közre.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.