Sötét mód ikon
2026 június 27
A Tesla nagyot fog gurítani

A Tesla nagyot fog gurítani

Üdvözölték a vállalást

Ez a projekt lehetővé teszi, hogy megszüntessék a főleg a nap- és szélenergiát hasznosító rendszer hiányosságait Dél-Ausztráliában, ahol tavaly teljes egészében megszűnt az áramszolgáltatás az erős szél és az özönvízszerű esők következményeként. A lítium-ion akkumulátorra alapozott rendszer 100 megawatt energiát lesz képes tárolni, ami elegendő 30 ezer háztartás ellátására.

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”110″]

Dél-Ausztrália szövetségi állam fővárosától, Adelaide-től 230 kilométerre északra, Jamestown városban állítják fel és kötik össze a közeli Hornsdale szélerőműparkjával. A Tesla vállalta, hogy száz nap alatt, az év végére felépíti az energiatároló rendszert, ha pedig nem tudja tartani ezt a határidőt, ingyenesen adja át a létesítményt.

Jay Weatherill, Dél-Ausztrália miniszterelnöke üdvözölte ezt a vállalást. Az ügylet értékét nem közölték. „Ez az energiatároló rendszer háromszor nagyobb kapacitású lesz, mint a jelenleg létezők” – hangoztatta Elon Musk, a Tesla vezérigazgatója az Adelaide városban pénteken tartott sajtótájékoztatóján.

Kulcskérdés

Az energetikai átmenet egyik kulcskérdése az elektromos energia tárolása, amely lehetővé teszi, hogy a fel nem használt energiát olyan időpontban táplálják be a hálózatba, amikor nagyon erős a fogyasztás, azaz optimalizálni tudják a megújuló energiaforrások termelését.

[extracode type=”ad” id=”in_post”]

A 2003-ban elektromos meghajtású autók gyártására alapított amerikai vállalat, a Tesla idővel más, megújuló energiára épülő területre, köztük az elektromos energiát tároló rendszerek és napelemek fejlesztésébe és gyártásába is belépett.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.