A Frittmann testvérek borászata bizonyította, hogy az Alföldön
is lehet kiváló minőségű bort előállítani – mondta Font Sándor, az
Országgyűlés mezőgazdasági bizottságának elnöke a díjátadó
ünnepségen. Hangsúlyozta, hogy a borászat komoly hatással van
nemcsak a Soltvadkert környéki, hanem a teljes Kunsági Borvidékre.
A Frittmann Borászat Magyarország legnagyobb borvidékén, a Kunsági
Borvidéken, 50 hektáron készíti számtalan hazai és nemzetközi
borversenyen arany- és nagyaranyéremmel elismert világszínvonalú
borait, habzó borait és különleges, ezerjóból készült pezsgőjét.
Frittmann János az első alföldi borász, akit elismertek a
legrangosabb hazai borász-elismeréssel: 2007-ben volt az Év
Bortermelője. Az Év Bortermelője elismerést többnyire családi
borászatok és kiemelkedő borász személyiségek kapják, míg az Év
Pincészete díjjal a magyar borászatban irány-és mértékadó, nagyobb
birtokról szüretelő pincészetek munkáját ismerik el. Frittmann
János a Kunsági Borvidék elnöke, a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának
alelnöke, a Magyar Bor Akadémia alelnöke. Az Év Borászata díjat
2002-ben alapította a Hegyközségek Nemzeti Tanácsa, a Magyar Bor
Akadémia és a Magyar Szőlő- és Bortermelők Szövetsége. Frittmann
István, a gazdasági társaság társ-ügyvezetője hangsúlyozta: a
szőlőtermesztésnél és a borkészítésnél is a legújabb, már
bizonyított technológiákat alkalmazzák. Elmondta, hogy a
díjnyertes bortípusok előállítása nagyrészt saját technológián
alapul. Az 1996-ban alapított Frittmann Testvérek Kft. 2013-ban
420 millió forint nettó árbevételt ért el, amely 2014-ben 494
millió forintra nőtt. A gazdasági társaság üzemi eredménye is nőtt
az elmúlt évben: a 2013-ban elért 98 millió forintról 107 millió
forintra.