Sötét mód ikon
2026 június 06
A sarkára állt az EU

A sarkára állt az EU

5 évente ellenőrzik

A miniszterek abban is egyetértenek, hogy az ENSZ égisze alatt kidolgozandó globális megállapodás időarányos teljesítését ötévenként ellenőrizzék.

Az üvegházhatás következtében a légkör felmelegedéséhez vezető szén-dioxid-kibocsátás csökkentéséről november 30. és december 11. között tartanak Párizsban világtalálkozót. A tervezett globális megállapodás célja az lenne, hogy a légkör hőmérsékletének emelkedése ne haladja meg a 2 Celsius-fokot.

[extracode type=”ad” id=”in_post”]

A 40 százalékos „klímacél” már tavaly hivatalos uniós célkitűzés lett, ezzel azonban a nemzetközi közösség globálisan még nem azonosult. Mi több, egyelőre az egyes európai országokra lebontott klímacélokat sem határozták meg, mert azzal meg akarják várni a globális megállapodás létrejöttét.

Teljesen át kéne térni megújuló energiára

A Greenpeace nemzetközi környezetvédő szervezet energiapolitikai tanácsadója, Jiri Jerabek a pénteki EU-miniszteri tanácskozás után közzétett nyilatkozatában gyengének minősítette a 2030-ra vonatkozó 40 százalékos kibocsátás-csökkentési célkitűzést.

Szerinte Európának fel kellene gyorsítania a megújuló energiaforrásokra való átállást, és teljesen fel kellene számolnia az otthonok fosszilis energiahordozókkal való fűtését. Azt kellene képviselni Párizsban, hogy 2050-re az egész Földön számolják fel a fosszilis energiahordozók felhasználását – tette hozzá.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.