Az angol központi bank (BoE) monetáris tanácsában ez alapján okkal erősödtek az inflációs félelmek és döntött úgy a testület hó elején, hogy nem növeli tovább a 375 milliárd fontos kötvényvásárlási programot.Holnap prezentálja a jegybanki stáb a harmadik negyedéves inflációs jelentést, amelyben könnyen felfelé módosíthatják az inflációs pályát.
Az októberi áremelkedéseknél a felsőoktatásban megemelt tandíjak várt feletti negatív hatása játszott közre, amely 0,1-0,2 százalékpont helyett 0,32 százalékponttal tornászták feljebb a pénzromlás éves átlagos ütemét. A brit parlament úgy határozott, hogy az egyetemek akár a korábbi háromszorosára is emelhetik az éves tandíjat, hogy a kormány abból csökkenteni tudja a közoktatásban keletkező deficiteket.
Az infláció emelkedésénél többen azzal számoltak, hogy a közüzemi díjak várható megugrása fogja elsősorban megnövelni az inflációt, de a statisztika kimutatta, hogy a közszolgáltatók eddig bejelentett áremelései az októberi adatokban még nincsenek benne, majd év végén mutatkozhat a 6-9%-ra tervezett tarifaemelés. Az élelmiszerek és a szállítási költségek, üzemanyagárak várt feletti növekedése felelt az áremelkedések többi részéért a statisztikai hivatal szerint.
Az angol font átlagosan 0,3% körüli erősödést mutatott az amerikai dollárral és az euróval szemben is az inflációs adatok után.