Sötét mód ikon
2026 június 18
Újabb rossz hír a befektetőknek

Újabb rossz hír a befektetőknek

A piaci elemzők decemberben 2,2 százalékos csökkenésre számítottak a most 1,7 százalékosra módosított novemberi visszaesés után.

Decemberben már az ötödik egymást követő hónapban csökkentek a gyáripari megrendelések, a kereskedelmi minisztérium adatai szerint a visszaesés széleskörű volt. A tartós cikkek rendelésállománya 3,3 százalékkal, a számítógépek rendelésállománya 9,6 százalékkal, a gépipari eszközök rendelésállománya 3,2 százalékkal csökkent. Az elektromos háztartási gépek rendelésállománya viszont 1 százalékkal, az autóalkatrészeké 3 százalékkal nőtt.

Összességében kevesebb gyáripari megrendelés volt decemberben, mert csökkent a feldolgozóipari aktivitás a külföldi kereslet visszaesése miatt. Az alacsony kőolajár következtében több energetikai vállalat is elhalasztotta beruházásait, ez szintén gyengítette a keresletet az ipari termékek iránt.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.