A munkaügyi minisztérium csütörtökön ismertetett, felülvizsgált adata szerint a termelékenység 1,8 százalékkal nőtt az október-december közötti időszakban éves szinten a harmadik negyedévi 3,5 százalékos emelkedés után. A minisztérium korábban ismertetett becslésében jóval nagyobb, 3,2 százalékos növekedés szerepelt a tavalyi utolsó három hónapra.
A termelékenység az egy óra alatt létrehozott termelési érték. A mutató javulása lassítja az új munkahelyek kialakulását, a cégek a meglévő állománnyal ugyanis nagyobb termelési értéket állítanak elő, ezért nincs szükségük pótlólagos munkaerő alkalmazására.
A munkaerőköltség 0,1 százalékkal csökkent a negyedik negyedévben a korábban becsült 1,6 százalékos esés helyett. A termelékenység növekedése és a gyakorlatilag alig változó bérek azt jelzik, hogy nincs inflációs veszély.