A vételár jóval magasabb, mint a svéd Electrolux által kínált 3,3 milliárd dollár. Ez az ügylet azonban nem annyira a vételáron, hanem az amerikai hatóságok fenntartásain bukott meg. A washingtoni igazságügyi minisztérium azt hozta fel a tranzakció ellen, hogy így az amerikai háztartásigép-piac gyakorlatilag kétszereplőssé válna, mert a GE átvételével a Whirlpool és az Electrolux a nagyobb háztartási gépek piacának 90 százalékát uralná.
Az Electrolux adózás utáni vesztesége 393 millió korona volt a december végével lezárult három hónapban az egy évvel korábbi 970 millió korona profit után. Elemzők nagyobb, 483 millió korona veszteséggel számoltak.
[extracode type=”ad” id=”in_post”]
A cég bevétele 31,40 milliárd koronáról 31,79 milliárd koronára emelkedett, miközben 202 millió korona működési veszteséggel zárta a negyedévet az egy évvel korábbi 1,40 milliárd korona nyereséget követően. A cég igazgatótanácsa részvényenként 6,50 korona osztalék kifizetését javasolta, ami megegyezik az egy évvel korábbival.