Sötét mód ikon
2026 június 23
Mercedes-gyárat adtak át Oroszországban

Mercedes-gyárat adtak át Oroszországban

Dieter Zetsche, a Daimler vezérigazgatója szerdán a létesítmény hivatalos megnyitóján azt mondta, hogy a mintegy 250 millió euró befektetéssel létrejött gyárban jelenleg mintegy 500 embert foglalkozatnak.

Kezdetben E-osztályú szedánokat, majd GLE, GLC és GLS SUV (városi terepjáró) autókat gyártanak majd. A cél évi 25-30 ezer Mercedes autó előállítása, amit két műszakban, mintegy ezer fős létszám mellett terveznek elérni. A hivatalos megnyitón részt vett Peter Altmaier német gazdasági miniszter is, aki megbeszélést folytatott Vlagyimir Putyin államfővel és más orosz illetékesekkel.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.