15 perces
Kimozdult az utóbbi időszakra jellemző 90 pontos sávból az OTP árfolyama, két rövidtávú támaszt is letört az árfolyam tegnap. Elsőként a sáv alját 5910-nél, majd 5850-et. Egyelőre tehát a várakozásoknak megfelelően halad az árfolyam mozgása, továbbra is ez az irány lehet jellemző. A reggeli órákban jöhet egy felpattanás, ami miatt érdemes résen lenni, de komolyabb ellenállás vélhetően nem kerül áttörésre, hiszen az első ilyen a 6000-es érték. Amennyiben folytatódik a papír útja lefelé, 5500 lehet célba vehető a későbbiek folyamán.

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”30″]
Napi
Megérkezhetett a várt elmozdulás első gyertyája a tegnapi nap folyamán, érdemi gyengüléssel zárta a napot a bankpapír, letörve a 21 napos mozgóátlagot. Az indikátorok továbbra is a bearish oldalt támogatják, változatlanul 5500 lehet elérhető ebben a körben. Hamarosan az emelkedő trendvonal is ideérhet, illetve az 50 napos mozgóátlagot is ennél az értéknél találjuk. Ez a szint kínálhat jó vételi lehetőséget, ha meg tudja tartani a papírt.

Heti
Az utóbbi hetek rallyját követően 6000-nél szemmel láthatóan elfogyott a lendület, és megérkeztek a fordulós gyertyák. Az RSI is mélyen a túlvett zónában van még, így gátat szabva a további erősödésnek. Megindulhat tehát egy érdemi korrekció, első körben 5500-hoz várhatjuk a papírt, ennek letörésével pedig 5000 érintése sincs kizárva mélyebb korrekció esetén. Ezeknek a szinteknek a visszatesztelését követően lehet esélye ismét érdemben erősödni a papírnak, 6000 fölött újabb 500 pontos tér nyílna meg ebben az esetben.
