Sötét mód ikon
2026 június 05
Ingyenes teszt cégeknek, akik spórolnának az energiával

Ingyenes teszt cégeknek, akik spórolnának az energiával

Az Európai Bizottság az erre az évtizedre meghatározott energiastratégiájában célul tűzte ki a tagállamok energiahatékonyságának növelését. Ennek megvalósításában fontos szerep jut Közép-Európának, ahol jelentős számban vannak gyártás-intenzív, így sok energiát felhasználó vállalkozások.

Az Európai Unió számára kiemelten fontos annak elősegítése, hogy a régióban működő kkv-k optimalizálják nyersanyag- és energia-felhasználásukat. A 3EMT Tool webalkalmazás a CEEM-projekt keretében, az EU Central Europe Programjának társfinanszírozásával jött létre – mondta el Francesca Pozzar, a projekt olasz koordinátor-intézetének képviselője az online eszközt bemutató keddi budapesti sajtótájékoztatón.

A projektben öt ország vesz részt, Magyarország mellett Ausztria, Csehország, Olaszország és Szlovénia. Mindegyik országban 100-100 kkv, így összesen 500 vállalkozás tesztelheti ingyenesen a kifejlesztett webalkalmazást.

Eddig 66 magyar kkv kapcsolódott be, 10 felmérés folyamatban van, így 24 hazai vállalkozás még jelentkezhet a következő egy hónapban – hívta fel a figyelmet Szmolenszky Ágnes, a Bay Zoltán Nonprofit Kft., a projekt egyik magyarországi partnerének külkapcsolati igazgatója. A résztvevő kkv-k a felmérés végén összegző értékelést kapnak, az alkalmazás segít a vállalkozás működésének hatékonyabbá tételében, így a költségek csökkentésében.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.