Sötét mód ikon
2026 június 24
Csúnyán lemaradtak a technológiai részvények

Csúnyán lemaradtak a technológiai részvények

A kereskedési nap kezdetén mindhárom vezető index rekordszinten állt, elsősorban a banki részvények drágulására, azonban a nap előre haladtával a technológiai papírok gyengülni kezdtek és emiatt lecsúsztak a csúcsról a tőzsdemutatók.

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”110″]

A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 89,44 ponttal, 0,42 százalékkal 21 271,97 pontra erősödött. Az S&P 500-as mutatója 2,02 pontot, 0,08 százalékot vesztett,
és 2431,77 ponton fejezte be a napot. A technológiai részvények Nasdaq Composite indexe 113,85 ponttal, 1,8 százalékkal lett alacsonyabb, és 6207,92 ponton zárt.

A banki papírok árfolyamát az a felerősödött várakozás növelte, hogy a jövő héten az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed kamatot emel. A pénzügyi papírok mozgását követő alindex 1,7 százalékos pluszban állt péntek kora este.

[extracode type=”ad” id=”in_post”]

Nem sokkal maradt el ettől az energiaipari részvények mozgását összegző ágazati mutató 1,6 százalékos emelkedése, amit a kőolaj drágulása okozott. A Nasdaq mutatója három nap folyamatos emelkedés után péntek este elsősorban a Microsoft és az Apple árfolyamesése miatt gyengült.

A New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta ára 30 cent (0,66 százalék) emelkedéssel 45,94 dolláron állt. Közép-európai idő szerint ugyancsak fél nyolc körül New Yorkban az euró 1,1198 dollárra gyengült a kora reggeli 1,1206 dollárról. Az arany ára 7,64 dollárral (0,60 százalékkal), unciánként 1271,86 dollárra csökkent.

Csütörtökön egy kivételével alig mozdultak, de emelkedéssel zártak a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.