A részvénypiac forgalma 10,5 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest. Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. igazgatója az M1 aktuális csatornán kifejtette: a Mol és a Richter húzta negatív tartományba a BUX-ot, amely napi mélypontjához közel zárt. A délután érkezett amerikai munkanélküliségi adatot a tőzsdék pozitívumként értékelték – tette hozzá. A vezető részvények közül kiemelte az OTP-t, amely az európai bankszektor esése ellenére a csütörtöki záró árán fejezte be a kereskedést. Ballai Zoltán, a Raiffeisen elemzője az MTI-nek elmondta: alacsony forgalom mellett enyhe mínuszban zárt a BÉT. Ő is kiemelte az OTP stabilitását, hozzátéve, hogy az OTP mellett a Magyar Telekom is a csütörtöki záróárával megegyezően fejezte be a kereskedést. A Mol árfolyama 120 forinttal, 0,56 százalékkal 21 185 forintra csökkent, 1,0 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára nem változott, 9505 forintot értek záráskor, forgalmuk 5,0 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama szintén változatlan árfolyamon, 471 forinton zárt, forgalma 207,4 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 48 forinttal, 0,70 százalékkal 6796 forintra esett, a részvények forgalma 1,7 milliárd forintot ért el. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 2735,29 ponton zárt pénteken, ez 30,45 pontos, 1,13 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.