Sötét mód ikon
2026 június 24
Áthárítják a pótbefizetést?

Áthárítják a pótbefizetést?

A lap keddi számában azt írja, hogy a pótbefizetés az ágazat számára mintegy 75 milliárd forintos extra terhet jelent; a pénzintézetek egy része ezt áthárítja az ügyfelekre, vagy legalábbis egyes ügyfélcsoportokra.

Van olyan bank, amely a tranzakciókhoz arányosítva fizetteti meg a terhet az ügyfelekkel négy hónapon át, mások egyes szolgáltatások díjait emelték emiatt. Olyan hitelintézet is akad, amely inkább saját magán szorít meg fiókbezárásokkal, leépítésekkel.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.