A vállalat hivatalosan közli, hogy az elmúlt három műszakban a munkatársak többsége változó arányban, de a délelőttös műszak esetében több mint 70 százalékban felvette a munkát.
Mindennek köszönhetően a gyár termelése messze a sztrájkhelyzetre kalkulált termelési terv fölött van, és közel 70 százalékon, folyamatosan működik. A vezetőség köszönetét fejezi ki a sztrájkoló munkatársak irányába a fegyelmezett és etikus hozzáállásért.
A Hankook azt tapasztalja, hogy a szakszervezet folyamatosan valótlanságokat állít és egymásnak ellentmondó információkat híresztel, így a vállalat vezetése úgy döntött, hogy a médiában történő üzengetésekre a jövőben nem reagál.