Sötét mód ikon
2026 június 24
Kiderült mi áll az Aldi létszámcsökkentése mögött

Kiderült mi áll az Aldi létszámcsökkentése mögött

Több mint egy éve folyamatosan csökken az Aldi Magyarország dolgozóinak száma Magyarországon.

A diszkontláncnál egy év alatt több mint 1200 munkavállaló tűnt el az állományból, miközben a vállalat jelentős átalakításokat hajt végre üzleteiben.

Tartós csökkenés látszik a létszámban

A Portfolio.hu beszámolója szerint az Aldi magyarországi alkalmazottainak száma már 13 hónapja folyamatosan csökken. Egy évvel ezelőtt még 5853-an dolgoztak a cégnél, idén februárban viszont már csak 4573 fő szerepelt az állományban.

Csak januárról februárra 142 fővel lett kisebb a létszám.

Nagy átalakítás zajlik az Aldinál

A háttérben a vállalat egyik legnagyobb nemzetközi átalakulási programja állhat. Az Aldi új üzletkoncepció alapján alakítja át magyarországi boltjainak mintegy háromnegyedét.

Az átalakítás nem az üzletek méretét érinti, hanem elsősorban a belső elrendezést, az árucsoportok kihelyezését és a működési folyamatokat.

Kevesebb feladat, kisebb létszám

A cég szerint az új működési modell egyszerűbb folyamatokat eredményez az üzletekben, ezért kevesebb dolgozóval is fenntartható az áruházak működése.

A vállalat válasza szerint az elmúlt másfél év tesztjei alapján az új rendszer alacsonyabb létszám mellett is működőképes marad.

Nem változna a kiszolgálás színvonala

Az Aldi hangsúlyozta, hogy a vásárlók ebből várhatóan nem érzékelnek majd negatív változást. A vállalat szerint továbbra is fontosnak tartják a személyes kapcsolatot és a kiszolgálás minőségét.

A mostani folyamat ugyanakkor jól mutatja, hogy a kiskereskedelmi szektorban egyre nagyobb szerepet kapnak a hatékonysági szempontok és az automatizáltabb működési modellek.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.