Sötét mód ikon
2026 június 04
Tőzsdenyitás November 3. – A BUX rakétaként emelkedik az OTP pluszban, a 4iG is szárnyal

Tőzsdenyitás November 3. – A BUX rakétaként emelkedik az OTP pluszban, a 4iG is szárnyal

Lendületesen kezdte november első hétfőjén a reggeli kereskedést a Budapesti Értéktőzsde. A BUX a nyitást követően rakétaként kilőtt és az index az első óra végén 107 411,13 pontnál tartott. Az OTP erősödéssel kezdett, a Mol viszont csökkent. A Telekom és a Richter is erősödéssel kezdett. A 4iG pedig 3,61 százalékos pluszban  van. A RABA 6,67 százalékkal nőtt. A forgalom az első óra végén 4 milliárd felett járt.

Emelkedéssel kezdődött a kereskedés a BÉT-en. Forrás: Pixabay

 

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,39 pontos csökkenéssel, 107 319,52 ponton nyitott hétfőn. A pénteki záró értékéhez képest kismértékben gyengült. A nyitást követően az index szinte azonnal megindult és az index 107 411,13 ponton állt az első óra végén. Az OTP árfolyama 0,31 százalékos emelkedéssel indult az első órában. A Mol viszont negatívan kezdte a hétfőt és az árfolyama 1,42 százalékkal csökkent. A Telekom árfolyam a pozitív irányba mozdult. A Richter papírok is lendületesen kezdtek az árfolyam0,29 százalékos pluszban állak. A RÁBA a pénteki gyengülésnek véget vetett és az árfolyam 6,67 százalékos pluszban állt a nyitást követően. A 4iG az egyiptomi híreket követően elindult felfele és az árfolyam 3,61 százalékot emelkedett. A forgalom az első órát követően 4 milliárd felett van már.  A pénteki csúcszárást követően, a november is lendületesen kezdődik. 

 

A részvények árfolyama hétfő reggeli indulásnál

 

Mol: Az olajvállalat árfolyama -1,42 százalékkal 2 918 forintra csökkent.

OTP: A részvények árfolyama +0,31 százalékkal emelkedtek és 32 190 forintra.

Magyar Telekom: Az árfolyam +0,29 százalékkal 1 778 forintra lépett.

Richter: A papírok árfolyama +0,29 százalékkal 10 400 forintra emelkedett.

4iG: Az árfolyam +3,61 százalékos pluszban, 4 160 forinton áll.

RABA: Az árfolyam +6,67 százalékkal 3 840 forintra emelkedett.

A részvénypiac forgalma az első óra végén 4 milliárd forintnál járt.

 

A részvények előző hét pénteki zárása

 

OTP:  Pénteken a bankpapír ára 370 forinttal, 1,17 százalékkal 32 090 forintra erősödött, forgalmuk 19,7 milliárd forintot tett ki. A újabb ellenállási szintet lépett át 31 865 forintnál, a következő szint 33 316 forintnál látható.

Mol: Pénteken a Mol árfolyama 36 forinttal, 1,2 százalékkal 2 960 forintra csökkent 2,2 milliárdos forgalomban. A folytatta a negatív korrekciót, meghatározó támasz-zóna 2 925 és 2 935 forint között húzódik, ellenállás pedig 2 966 forintnál. 

Richter: A gyógyszerpapír árfolyama 80 forinttal, 0,77 százalékkal 10 370 forintra gyengült pénteken, a részvények forgalma 2,3 milliárd forintot ért el. Az árfolyama továbbra is oldalazást mutat, 10 470 forintnál ellenállás, 10 285 forintnál támasz húzódik. 

Magyar Telekom: A távközlési cég jegyzése a múlt hét utolsó napján 769,2 milliós forgalomban 1 764 forintra esett, ami 16 forintos, 0,9 százalékos csökkenést jelent. A következő támasz 1 750 forintnál húzódik. 

 

A BUX és a kereskedés mai indulása az elemző szerint 

Iránykereskedéssel, enyhe emelkedéssel indulhat a kereskedés hétfőn a Budapesti Értéktőzsdén az Equilor elemzője szerint. A BUX pénteken 330,3 pontos, 0,31 százalékos emelkedéssel, 107 319,91 ponton, történelmi csúcson zárt. 

A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!

Címlapkép forrása: Shutterstock

Oszlányi Gyöngyvér

Oszlányi Gyöngyvér a Tőzsdefórum vezető szerkesztő-újságírója. Gazdasági témájú cikkek írása mellett, hírszerkesztéssel és címlapszerkesztéssel is foglalkozik. Korábban a Világgazdaság oldalnál dolgozott gazdasági és kulturális újságíróként. Stílusára a szakmai megközelítés mellett az objektív és a tényszerű tájékoztatás jellemző. Fotósként rendszeresen jelentek meg a sajtóban képei. Videós anyagokat is forgatott, amelyek több milliós nézettséget értek el. Műsorvezető volt filmes és színházi témájú podcastben. Pályafutása elején művészeti menedzseri tanulmányokat folytatott és a József Attila Tudományegyetemen szerzett kommunikáció szakos diplomát. Újságírói munkája előtt marketingmenedzserként dolgozott nemzetközi reklámügynökségeknél, kreatív és account területen. Kulturális területen több művészeti projekt szervezését menedzselte.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.