Sötét mód ikon
2026 június 09
Tőzsde napközben December 16. – A BUX megállíthatatlan és emelkedik, az OTP is szárnyal

Tőzsde napközben December 16. – A BUX megállíthatatlan és emelkedik, az OTP is szárnyal

Maradt a pozitív irány a keddi kereskedésen a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX délelőtt óta folyamatos emelkedésben van és 110 348,31 ponton állt a delet követő időben. Az OTP árfolyama 0,73 százalékkal nőtt. A Mol viszont gyengülni kezdett. A Telekom  árfolyama is emelkedett. A Richter pozitívan áll a mai naphoz. A forgalom a delet követő időszakban már 8 milliárdnál jár.

Jó a hangulat a pesti börzén. Forrás: Unsplash

Pozitívan folytatta a napot a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 0,57 pontos nyitás után emelkedett kedden délelőtt.
A BUX 11.30 órakor 110 146,38 ponton állt, ami a hétfői záróértékéhez képest 640,01 pontos, 0,58 százalékos emelkedés, a keddi nyitásnál 639,44 ponttal magasabb.  A vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Az OTP árfolyama erősödéssel folytatta a délelőttöt. Az árfolyam 0,73 százalékkal nőtt. A Mol viszont gyengülni kezdett, az árfolyam 0,21 százalékkal esett. A Telekom árfolyama erősödött délelőtt, az árfolyam már 1,03 százalékos pluszban van. A Richter árfolyama is emelkedéssel folytatta a napi kereskedést és 0,56 százalékos pluszban áll. A forgalom a delet követő időszakban már 8 milliárdnál jár. A reggeli nyitást követően folytatódik a lendületes kereskedés a nap a pesti börzén.

A részvények árfolyama kedd délelőtt

Mol: A részvény ára 6 forinttal, 0,21 százalékkal 2 908 forintra csökkent.

OTP: A részvények ára 250 forinttal, 0,73 százalékkal 34 650 forintra erősödött.

Magyar Telekom: Az árfolyama 18 forinttal, 1,03 százalékkal 1 766 forintra nőtt.

Richter: A papírok árfolyama 55 forinttal, 0,56 százalékkal 9 875 forintra emelkedett.

A részvénypiac forgalma a delet követő időszakban már 8 milliárd forint volt.

A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálatot lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!

Címlapkép forrása: Shutterstock

Oszlányi Gyöngyvér

Oszlányi Gyöngyvér a Tőzsdefórum vezető szerkesztő-újságírója. Gazdasági témájú cikkek írása mellett, hírszerkesztéssel és címlapszerkesztéssel is foglalkozik. Korábban a Világgazdaság oldalnál dolgozott gazdasági és kulturális újságíróként. Stílusára a szakmai megközelítés mellett az objektív és a tényszerű tájékoztatás jellemző. Fotósként rendszeresen jelentek meg a sajtóban képei. Videós anyagokat is forgatott, amelyek több milliós nézettséget értek el. Műsorvezető volt filmes és színházi témájú podcastben. Pályafutása elején művészeti menedzseri tanulmányokat folytatott és a József Attila Tudományegyetemen szerzett kommunikáció szakos diplomát. Újságírói munkája előtt marketingmenedzserként dolgozott nemzetközi reklámügynökségeknél, kreatív és account területen. Kulturális területen több művészeti projekt szervezését menedzselte.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.