Ázsiai tőzsde Március 28. – Megroppant a régió, Japán és Tajpej zuhant, arany szárnyalt
Ázsia pirosban zárt pénteken, Japán vezette a lejtmenetet. A befektetői hangulat romlott, a tokiói tőzsde közel 2 százalékot zuhant, és a régió többi piacán is mínuszok uralták a napot. Eközben az arany árfolyama meglódult. A bizonytalanság ismét a biztonságos menedékek felé terelheti a tőkét?
Ázsiai tőzsdei lejtmenetben Japán vezette a zuhanást, erősödött az arany
Gyenge hangulat uralta az ázsiai tőzsdéket pénteken. A japán Nikkei index majdnem 2 százalékot zuhant, de más térségi piacokon is estek az indexek. Közben az arany ára újra szárnyra kapott, 3120 dollár fölé ugrott az árfolyama. A térség irányadó mutatója, a tokiói Nikkei225 index 1,99 százalékot esett, és 37 049 ponton zárt, míg a Topix index még ennél is nagyobb, 2,07 százalékos visszaesést szenvedett el. A heti vegyes hangulat és gyengülés folytatódott.
Vegyes volt a kép a térség többi részén
-
Ausztráliában szerény, 0,16 százalékos emelkedés jellemezte a napot,
-
Szöul viszont 1,89 százalékos,
-
Tajpej pedig 1,59 százalékos eséssel zárt.
A még nyitva tartó sanghaji tőzsde is 0,61 százalékos, míg a hongkongi index 0,64 százalékos mínuszban mozgott reggel fél nyolckor.
A nyersanyagpiacokon is megmozdulások történtek
-
A Brent olaj ára enyhén, 0,18 százalékkal 73,21 dollárra csökkent.
-
Az arany ezzel szemben komoly ralit produkált, 0,97 százalékos emelkedéssel 3121,35 dolláros unciánkénti árig jutott, mivel a befektetők biztonságos menedéket keresnek a globális bizonytalanság közepette.
Az ázsiai piacok kilátásai
Az esés mögött főként profitrealizálás, valamint az amerikai autóipari vámokkal kapcsolatos aggodalmak állhatnak. A vegyes mozgások az ázsiai piacokon továbbra is a befektetői hangulat óvatosságát tükrözhetik. A gazdasági növekedési kilátások, az inflációs adatok, valamint a globális monetáris politika alakulása egyaránt befolyásolhatják a térség tőzsdéinek teljesítményét.
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Címlapkép forrása: Shutterstock