Több mint 17 százalékkal bővült a hazai lakásállomány
A magyarországi lakásállomány 1990-hez képest 17,3 százalékkal bővült 2022-re; a legnagyobb ugrás a 2000-es években volt, 326 ezres bővüléssel, míg az azt megelőző 11 évben 211 ezerrel, a 2011-2022-es periódusban pedig már csak 129 ezerrel nőtt a lakások száma – közölte az OTP Ingatlanpont az elmúlt három népszámlálási ciklus adatai alapján az MTI-vel csütörtökön, megjegyezve, hogy a növekedés nemcsak időben, hanem térben is egyenetlen volt.