2025 november 18
A kriptopiacon 250 ezer dolláros bitcoinár is jöhet? – Hoskinson brutális jóslata felforgathatja a piacot

A kriptopiacon 250 ezer dolláros bitcoinár is jöhet? – Hoskinson brutális jóslata felforgathatja a piacot

Charles Hoskinson, a Cardano alapítója szerint a bitcoin árfolyama akár 250 ezer dollárig is emelkedhet. A szakember szerint a piac most csak szusszan, de hamarosan újabb spekulációs hullám indulhat, ami alapjaiban változtathatja meg a globális pénzügyi rendszert. Vajon meddig mehet fel a bitcoin árfolyama?

Charles Hoskinson a Cardano alapítója szerint a bitcoin árfolyama akár 250 ezer dollárig is felmehet. Forrás: YouTube

Charles Hoskinson, a Cardano alapítója és az Ethereum egyik társalapítója szerint a bitcoin akár 250 ezer dollárra is emelkedhet még idén. Az emelkedés akkor üthet nagyot, ha az olyan nagyvállalatok, mint az Apple vagy a Microsoft is beszállnak a kriptopiaci játszmába. A szakember a CNBC-nek adott nyilatkozatában több olyan tényezőt is említett, amelyek szerinte robbanásszerű növekedést hozhat a piacra.

Hoskinson úgy látja, hogy a geopolitikai bizonytalanságok, az új amerikai szabályozási javaslatok és a technológiai óriások belépése mind abba az irányba mutatnak, hogy a kriptovaluták súlya és szerepe globálisan megnőhet. A „Csodálatos Hetes” néven ismert technológiai mamutok mint az Amazon, Apple, Microsof stablecoinokat alkalmazhatnának saját platformjaikon. Például mikrofizetésekre vagy munkavállalói kifizetésekre. Ezek az eszközök ugyanis hatékonyabbak és olcsóbbak, mint a hagyományos banki rendszerek.

Stabilizálódó piac, kamatcsökkentés és új spekulációs hullám?

Az elmúlt hetekben jelentős eladási hullám rázta meg a kriptópiacokat, főként Donald Trump amerikai elnök kereskedelmi vámpolitikájának hatására. A bitcoin árfolyama 77 000 dollár alá is benézett, de a vámintézkedések enyhítésének hírére visszakapaszkodott 82 000 dollár fölé. Bár a januári százezer dolláros csúcs még távolinak tűnik, Hoskinson szerint a jelenlegi helyzetben minden adott egy újabb spekulatív hullámhoz. Ez a hullám, akár augusztus–szeptember környékén elindulhat.

A szakember szerint a piac jelenleg „csak szusszan egyet”, és a következő 3–5 hónapban oldalazó mozgás várható.

Ezután azonban egy újabb, 6–12 hónapig tartó bikapiaci szakasz indulhat. Különösen, ha a Federal Reserve kamatot csökkent, és újra olcsó pénz áramlik a gazdaságba.

A kripto lehet a globalizáció új alternatívája?

A növekvő felhasználószám is fontos tényező. A Crypto.com adatai szerint 2025-ben már 659 millió kriptotulajdonos van világszerte. A növekedés 13 százalékos éves szinten. Hoskinson szerint ebben a bizonytalan geopolitikai helyzetben, amikor Oroszország vagy Kína egyoldalúan lépései miatt a globalizáció egyetlen alternatívája a kriptopiac.

A szerződések már nem működnek, a globális üzlet akadozik – a blokklánc lehet a megoldás” – fogalmazta a kriptoguru

Hoskinson azt is kiemelte, hogy az Egyesült Államokban már folyamatban van több kripto- és stablecoin-szabályozás. Többek között előkészítés alatt áll a Digitális Eszközpiac Szerkezeti és Befektetővédelmi Törvénye. Ez a törvény a jelenlegi szabályozási zűrzavar számolja fel. Szerinte a rendelet életbe lépése lesz a kriptopiac „újraélesztésének” katalizátora.

Az interjú ITT tekinthető meg.

Jelen írás kizárólag tájékoztatási célt szolgál, és nem minősül ajánlattételnek, befektetési tanácsadásnak vagy pénzügyi ajánlatnak. A benne foglalt információk nem helyettesítik az egyedi, személyre szabott tanácsadást.

Címlapkép forrása: Shutterstock

Oszlányi Gyöngyvér

Oszlányi Gyöngyvér



Oszlányi Gyöngyvér a Tőzsdefórum vezető szerkesztő-újságírója, ahol gazdasági témájú cikkeket ír, hírszerkesztéssel és címlapszerkesztéssel is foglalkozik. Korábban a Médiaworksnél dolgozott újságíróként, és megfordult a Világgazdaság, Magyar Nemzet, Bors, Ripost vagy Metropol oldalain. Tapasztalata kiterjed a gazdasági, kulturális, valamint közösségi hírek szerkesztésére, és szoros kapcsolatban áll a napi gazdasági eseményekkel.Fotósként rendszeresen jelentek meg a sajtóban képei. Rendszeresen vett részt sajtóeseményeken, ahol interjúkat, tudósításokat és beszámolókat készített, sőt videós anyagokat is forgatott, amelyek több milliós nézettséget értek el. Pályafutását művészeti menedzseri és újságírói diplomával kezdte, majd a József Attila Tudományegyetemen szerzett kommunikáció szakos diplomát. Két évig műsorvezetőként dolgozott filmes témájú podcasteken. Újságírói munkája előtt marketingmenedzserként dolgozott nemzetközi reklámügynökségeknél, ahol sikeres reklámkampányokat szervezett és PR területen szerzett tapasztalatokat. Ezen kívül dizájnerként és kulturális menedzserként is több projektben vett rész sikeresen. Gyöngyvér fiatal korában táncművészként dolgozott nemzetközi filmekben szerepelt és modern darabokban működött közre.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.