Sötét mód ikon
2026 június 06
Végre találkoztunk a Wall Street-i bikával

Végre találkoztunk a Wall Street-i bikával

A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 94,57 ponttal, 0,48 százalékkal, 19 826,97 pontra nőtt.

Az S&P 500-as mutatója 7,6 ponttal, 0,34 százalékkal lett magasabb, és 2271,29 ponton fejezte be a napot.

A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 15,25 ponttal, 0,28 százalékkal emelkedett, és 5555,33 ponton zárt.

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”99″]

Végre jó hírek érkeztek

A DJIA indexe az előző öt napban mínuszban zárt. A befektetőket jobb kedvre derítette, hogy a pénteken ismertetett negyedéves vállalati gyorsjelentések alapvetően jobbak voltak a vártnál. Elemzők szerint hangulatjavító volt Donald Trump elnöki beiktatása is.

Szakértők egy kis számítást is végeztek, amely szerint Dwight D. Eisenhower 1951. évi elnöki beiktatása óta az S&P 500 index átlagosan 1,6 százalékkal nőtt minden új elnök első 100 napjának regnálása idején. Történelmileg úgy alakult továbbá, hogy a New York-i tőzsde a legjobb eredményét mindig november-április között éri el.

[extracode type=”ad” id=”in_post”]

Ezt ígérte beiktatásakor Trump
Eskütétele utáni beiktatási beszédében Donald Trump azt hangsúlyozta, hogy hivatalba lépésével nem szokványos hatalomátadás történik, hanem „visszaadjuk a hatalmat a népnek”.

További növekedést várnak

Mindezekből arra lehet következtetni, hogy a következő hónapokban tovább erősödhetnek a tőzsdemutatók, a DJIA indexe pedig átlépi a bűvös 20 ezer pontot (péntek este kevéssel 19 800 pont fölött mozgott). Megfigyelők szerint a befektetők már nagyon várják, hogy Donald Trump felfedje a gazdaságösztönző programja keretében beígért adócsökkentések és infrastrukturális kiadásnövelések részleteit.

A New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta ára 1,21 dollár (2,32 százalék) emelkedéssel 53,33 dolláron állt. Közép-európai idő szerint péntek 19.30 óra körül New Yorkban az euró 1,0667 dollárra gyengült a hajnali 1,0674 dollárról. Az arany ára 3,30 dollárral (0,27 százalékkal) unciánként 1204,75 dollárra emelkedett.

Európa nem ment nagyot

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdemutatók pénteken. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 172,84 pontos, 0,53 százalékos emelkedéssel, 32 881,92 ponton zárt pénteken.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.