Sötét mód ikon
2026 június 07
Csúszós lett a pesti parkett

Csúszós lett a pesti parkett

Az Európai börzékkel mozgott a BÉT

A részvénypiac forgalma 9,9 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek a pénteki záráshoz képest.

Ballai Zoltán, a Raiffeisen üzletkötője elmondta, hogy az európai börzéken – főleg Görögország miatt – negatív volt a hangulat, csökkentek az indexek. A magyar piac a nyugat-európaival összhangban enyhe mínuszban zárt. Sőt, a BUX felülteljesítő volt, a német DAX-nál mérsékeltebben esett – tette hozzá. A forgalom nagyon alacsony volt.

Az OTP a DAX-szal párhuzamosan a nap elején gyenge volt, majd kora délután erősödni tudott, később azonban ismét lejtmenetbe került. A Mol kedden forgott először osztalék nélkül (ennek összege 485 forint volt), a reggeli órákban ezért erősebben esett, nap közben azonban sokat ledolgozott a csökkenésből, és végül 300 forintos mínusszal fejezte be a napot. A Richter árfolyama nem változott érdemben. A Magyar Telekom esetében megtörni látszik az előző napok pozitív hangulata, öt forinttal mérséklődött az ára – mondta az üzletkötő.

Minden esett

A Mol ára 300 forinttal, 2 százalékkal 14 700 forintra csökkent, 2,4 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 71 forinttal, 1,26 százalékkal 5569 forintra esett, forgalmuk 5,4 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 5 forinttal, 1,19 százalékkal 415 forintra gyengült, forgalma 403,7 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 15 forinttal, 0,33 százalékkal 4540 forintra mérséklődött, forgalmuk 1,5 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 1585,03 ponton zárt kedden, ez 10,72 pontos, 0,67 százalékos csökkenés a pénteki záráshoz viszonyítva.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.