A változást rögzítő kormányrendelet arról is rendelkezik, hogy a vízmű-üzemeltetőnek az ivóvízb-iztonsági tervet évenként – kötelezően – felül kell vizsgálnia. A tervben végrehajtott változásokat – különösen a kockázatértékelés, a beavatkozási értékek, a monitorozás gyakorisága terén – az illetékes népegészségügyi szervnek be kell jelenteni.
Az élelmiszeripari vállalkozások tulajdonában lévő – közvetlen lakossági ellátást nem biztosító, az ingatlan határain belül elhelyezkedő – és saját célt szolgáló vízművek esetében az élelmiszer előállításhoz felhasznált víz minőségét az élelmiszerlánc-felügyeleti szerv ellenőrzi.