Sötét mód ikon
2026 június 06
Új utak nyílnak a felminősítés után

Új utak nyílnak a felminősítés után

Fellélegezhet a gazdaság

A Magyar Hírlap hétfői számában kifejtette: olcsóbbá válik a finanszírozás, javul az ország nemzetközi megítélése, a hitelminősítői verdiktek pozitívan befolyásolják az országról kialakult képet, amely beruházásokat, befektetéseket vonz.

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”99″]

Kovács Árpád szerint a piac, a befektetők már rég beárazták Magyarországot a befektetésre ajánlott kategóriába, az objektív számok alapján már három évvel ezelőtt is fel lehetett volna minősíteni az országot.

Elégedettek a szakértők

Jó döntést hozott a Moody’s Investors Service, amikor visszaemelte a befektetési ajánlású kategóriába a magyar államadós-besorolást, azonban ezt már másfél éve megtehette volna – hangoztatta Csaba László közgazdász az M1 aktuális csatorna vasárnapi műsorában.

A szakértő azt mondta: ez jelzést ad a befektetőknek arról, hogy érdemes Magyarországra jönniük. Kiemelte: a statisztikák nem támasztják alá azt a vélekedést, amely szerint „menekülnek” a befektetők az országból. Úgy fogalmazott, hogy aki már „itt van, itt marad”.

[extracode type=”ad” id=”in_post”]

Ami lényeges, hogy új befektetők szintén érkezzenek, ezt segítheti elő a hitelminősítő döntése, mert erre nagyon figyeltek – nyilatkozta Csaba László.

Nagyobb növekedés jöhet

Csath Magdolna közgazdász a műsorban azt mondta, hogy a Moody’s Investors Service-nek a magyar gazdaság 2-2,5 százalékos növekedési ütemét prognosztizáló becslése konzervatív, mert ennél valószínűleg nagyobb lesz a növekedés a következő években.

Arról is beszélt, hogy olyan tőkét kell bevonzani, amely jól fizető, innovatív munkahelyeket teremt, ugyanis nem összeszerelő üzemekre van szükség. Nagyon fontos a beruházás az oktatásba, a tudásba, mert „ez hozhatja el a gazdagságot” – hangsúlyozta Csath Magdolna.

Beálltak a sorba
Visszaemelte a befektetési ajánlású kategóriába a magyar államadós-besorolást pénteken a Moody’s Investors Service, egyebek mellett azzal indokolva a lépést, hogy a magyar kormány elkötelezett az államadósság-teher csökkentése mellett, javul a szuverén adósságállomány szerkezete és ezáltal csökkent a magyar gazdaság külső sérülékenysége.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.