Sötét mód ikon
2026 június 24
Több szempontból is hasznos lesz az új üzem

Több szempontból is hasznos lesz az új üzem

Nemrég Pécsen kezdtek hasonló gyár építésébe.

Melléktermékként csírátlan biotrágyát is előállítanak, amelyből a hagyományos trágyával szemben nem képződik metángáz, és további előnye, hogy nem tartalmaz semmilyen növényvédőszert, nehézfémet, így a vízbázist sem terheli – mondta az ügyvezető.

Az üzem zárt rendszerben, a legszigorúbb biztonsági előírások szerint működik majd – tette hozzá.

Juhász Csaba közölte: Nagykőrösön Magyarország leginnovatívabb biogázüzeme épül meg – magánbefektetői forrásból, illetve a Magyar Fejlesztési Bank hiteléből -, amelyet a tulajdonosok tervei szerint folyamatosan fejlesztenek majd.

A cégvezető szerint az üzem létrejöttével várhatóan nő a térségben a beruházási kedv.

Az Energikum Kft. tulajdonosai magánszemélyek, illetve az EcoEnergo Kft. Ez utóbbi társaság a Venturio 2013. Alap energetikai projektekkel foglalkozó portfólióvállalata és kompetenciaközpontja. Az alapot kezelő Venturio Zrt. stratégiai célja a „zöld iparágakba” történő befektetések végrehajtása, így különösen a megújuló energiatermelés térhódításának előmozdítása.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.