Sötét mód ikon
2026 június 23
Sztrájkok ellenére jó évet kezdett az ipar

Sztrájkok ellenére jó évet kezdett az ipar

A KSH múlt csütörtökön kiadott első becslése szerint januárban 4,4 százalékkal nőtt az ipari termelés az egy évvel korábbihoz képest, a munkanaphatástól megtisztított adatok szerint 5,0 százalék volt az emelkedés. Az előző hónaphoz viszonyítva 0,6 százalékkal nőtt a szezonálisan, és munkanaptényezővel kiigazított ipari kibocsátás januárban. A növekedéshez a feldolgozóipari alágak többsége hozzájárult. A legnagyobb súlyú járműgyártásban az Audi-sztrájk miatt, illetve a számítógép, elektronikai, optikai termékek gyártásában lassult a növekedés üteme a decemberi 9,9, illetve 17,9 százalékhoz képest.

Az élelmiszer, ital és dohánytermék gyártása az ipari átlaghoz hasonló mértékben nőtt, ami jelentős élénkülés az előző havi 3,0 százalék után. A múlt év egészében 3,6 százalékkal nőtt az ipari termelés az előző évhez mérve, tavaly decemberben 5,4 százalék volt a növekedés a nyers mutató szerint, és 5,7 százalékos a munkanaphatással kiigazítva.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.