Sötét mód ikon
2026 június 05
Stabil maradhat az üzemanyagok ára

Stabil maradhat az üzemanyagok ára

Az üzemanyagokat terhelő, negyedévenként felülvizsgált jövedéki adó 2017 utolsó három hónapjában a mostani alacsony szinten maradhat a Magyar Ásványolaj Szövetség (MÁSZ) főtitkára szerint, de Gráf Ottó hangsúlyozta: egyelőre óvatos előrejelzésről van szó.

Az óvatosságot az indokolja, hogy az adó mértékéről majd csak a szeptember 15-ig felgyűlő nemzetközi olajáradatok ismeretében dönt a NAV, addig pedig még történhet a piacon változás.

Az üzemanyagokat terhelő jövedéki adó mértéke szempontjából a bűvös határ a hordónként 50 dolláros olajár. E feletti világpiaci árnál az adó az ólmozatlan benzinnél literenként 120 forint, legfeljebb 50 dolláros árnál 125 forint. A gázolaj esetében 50 dollár feletti árnál 110,35 forint, legfeljebb 50 dolláros árnál pedig 120,35 forint az adó, az ólmozott benzin és a petróleum esetében pedig 124,20, illetve 129,20 forint – írja a napilap.

Olvastad már? Beeshet az olaj ára
Egyre szűkebb sávba szorul az olaj ára. Vajon melyik irányban várhatunk kitörést a WTI piacán?

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.