Sötét mód ikon
2026 június 05
Rámozdulunk a külföldre vitt pénzekre

Rámozdulunk a külföldre vitt pénzekre

bank2_pixabayA lap hétfői számában megjelent írás szerint a cégügyi visszaélések elkövetőinek vagyonkimentését, az adócsalók és a feketegazdaság résztvevőinek mozgásterét szűkítené a szaktárca azokkal az adóügyi egyezményekkel, amelyek megkötését most készítik elő.

Pankucsi Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) adózással foglalkozó helyettes államtitkára a lapnak elmondta: hazánk az adóügyi és a banki információk átadásának mikéntjéről szeretne megállapodni például Andorrával, Barbadosszal, Bermudával, a Brit Virgin-szigetekkel, Gibraltárral vagy a Man-szigetekkel.

A megállapodások nyomán banki információkhoz is juthatna a magyar adóhivatal olyan államokból, amelyek akár a kétes pénzek célállomásai is lehetnek – írja a Magyar Nemzet.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.