Sötét mód ikon
2026 június 24
Növekedésben az EU élén vagyunk

Növekedésben az EU élén vagyunk

Az adat továbbra sem végleges, nyolc ország számai még hiányoznak. Az Eurostat csütörtökön azt közölte, hogy az euróövezetben a szeptember végével záródott három hónapban az előző negyedévhez képest szezonális kiigazítással 0,2 százalékkal nőtt a gazdaság. Az EU egészében a GDP 0,3 százalékkal bővült. Az adatok megegyeztek az október végén közölt első becsléssel. A második negyedévben mindkét blokkban a gazdaság 0,2 százalékkal nőtt. Az első negyedévben jóval erősebb ütemben – az euróövezet 19 tagállamában még 0,4 százalékkal, az unió 28 tagállamában pedig 0,5 százalékkal – bővült a gazdaság az előző három hónaphoz képest. Az eddig beérkezett adatok alapján negyedéves összevetésben Lengyelországban nőtt a legnagyobb mértékben a GDP, 1,3 százalékkal, majd Magyarország következett 1,1 százalékkal.

Az éves alapon történt összehasonlításban fordított a sorrend: az EU-ban Magyarország az éllovas, 4,8 százalékkal, Lengyelország pedig a második, 4 százalékkal. Éves bázison szezonális kiigazítással az euróövezetben 1,2 százalékkal, az EU-ban pedig 1,3 százalékkal nőtt a GDP az idei harmadik negyedévben. Az októberi első becslésben az euróövezetre kisebb, 1,1 százalékos, az EU egészére nagyobb, 1,4 százalékos gazdasági növekedési adat szerepelt. A második negyedévben az ütem az euróövezetben ugyancsak 1,2 százalék volt, az első negyedévben 1,3 százalék. Az EU-ban a GDP-növekedés a második negyedévben nagyobb, 1,4 százalék volt, az idei első három hónapban pedig 1,7 százalék.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.