Sötét mód ikon
2026 június 26
Nőtt a biomassza és a geotermikus felhasználás

Nőtt a biomassza és a geotermikus felhasználás

A hazai távhőrendszer adatait a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) és a Magyar Távhőszolgáltatók Szamai Szövetsége (MaTáSzSz) együttműködésében hatodik alkalommal összeállított kiadvány ismerteti – írják a közleményben. Kiemelték, hogy Magyarországon több mint másfél millió ember él mintegy 650 ezer távfűtéses lakásban, a távhővel ellátott települések száma 2019-ben megközelítette a százat. Felhívják a figyelmet arra, hogy a lakossági díjfizetők száma továbbra is egyenletesen emelkedik, ugyanakkor a hőértékesítés csökkent tavaly 2018-hoz képest, ami a fűtési szezon magasabb átlaghőmérsékletére vezethető vissza. A távhőnek kiemelt szerepe van a megújuló energiák térnyerésében, mert a távhőrendszerek szinte bármilyen energiahordozót be tudnak fogadni – írják a közleményben. A kiadvány a kapcsolódó táblázatokkal együtt elérhető a MEKH és a MaTáSzSz honlapján – tájékoztatott az energiahivatal.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.