Tokióban a Nikkei225 mutató 0,02 százalékkal, 19 908,68 pontra nőtt.
Ázsiában a befektetők derűlátását erősítette az híresztelés, hogy Kína, amely a térség legfontosabb kereskedelmi partnere, gazdaságának élénkítésére készül. A befektetők kedden mégis visszafogottak voltak, ami azzal magyarázható, hogy délután több vezető amerikai cég nyilvánosságra hozza negyedéves eredményét.
A térségben már bezárt tőzsdék közül a tajpeji 0,25 százalékkal gyengült, a szöuli 0,6 százalék erősödött, az ausztrál tőzsdemutató 0,23 százalékkal csökkent. Kedd reggel – tokiói tőzsde zárásakor – még néhány térségbeli ország börzéjén folyt a kereskedés, ekkor egyebek között Hongkong 1 százalék, Sanghaj 0,3 százalék mínuszban volt.