Sötét mód ikon
2026 június 27
Nehezen találta a helyét Európa

Nehezen találta a helyét Európa

Csak a CAC és a WIG ment nagyot

A londoni értéktőzsde fő mutatója, az FTSE-100 0,18 százalékos romlással 6655,01 ponton zárt, 1,35 százalékkal a tavaly év végi értéke fölött.

Frankfurtban a DAX-30 0,07 százalékos mínusszal 11 512,11 ponton végzett, 17,40 százalékkal magasabban, mint a múlt év végén.

Párizsban a CAC-40 0,08 százalékkal 5086,74 pontra erősödött, 19,05 százalékkal meghaladva az év végit. A zürichi SMI 0,99 százalékot nyert.

A milánói FTSE MIB-40 0,20 százalékot, a madridi IBEX-35 0,37 százalékot vesztett. Az athéni tőzsde továbbra is zárva volt.

Varsóban a WIG-20 0,69 százalékkal 2200,84 pontra gyarapodott, de a Mol 0,54 százalékkal 192,95 zlotyra gyengült.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 58,71 pontos, 0,26 százalékos csökkenéssel, 22 315,45 ponton zárt csütörtökön.

Emelkedtek a nyersanyagárak

Az euró, 1,10 dollár alatt, 0,42 százalékkal többet ért a bankközi piacon, mint szerda este. Svájci frankban, 1,05 frank felett, 0,29 százalékkal került többe.

Az északi-tengeri Brent könnyűolaj kora este hordónként (159 liter) 56,21 dollár volt, 8 centes napi árnyereséggel. A gázolaj ára tonnánként 3,50 dollárral 515,00 dollárra csökkent, a normál benziné gallononként (3,78 liter) 0,0081 dollárral 1,8757 dollárra nőtt az előző záróhoz képest az Intercontinental Exchange (ICE) jegyzésében.

Az arany ára késő délután unciánként (31,1 gramm) 1093,22 dollár volt a szerda esti 1091,78 dollár után azonnali szállításra Londonban.

Nem jöttek igazán jó hírek

Az új mentőpogram második feltételcsomagját is elfogadó szerdai görög parlamenti szavazás alig egyensúlyozta a vegyes, többnyire kiábrándító vállalati beszámolókat tengeren innen és túl. Az Európai Bizottság legfrissebb felmérése az euróövezeti fogyasztói bizalom vártnál nagyobb visszaesését jelezte júliusban. Így a fő mutatók szűk sávban alakultak, és kevés kivétellel további eséssel fejezték be a napot.

Zavarja a befektetőket az eltérő irányok

A délután megjelent amerikai munkapiaci adat rendkívül erős volt, és egy kutatóintézeti felmérés is az ottani konjunktúra folytatódó, habár lassuló javulását jelezte. Ezek most csak növelték az aggodalmat, hogy az Egyesült Államokban rövidesen kamatemelés lesz, pedig a világgazdasági kilátások nem túl jók. Az euró drágult.

Elemzők szerint ez csak átmeneti kiigazítás lehet, hiszen az euróövezeti és az amerikai pénzügypolitika ellenkező irányba tart, csak a befektetők nem akarják túlárazni a dollárt az amerikai kametemelésre várva. A dollár június közepe óta 5 százalékkal drágult a főbb valuták rovására. 

Nem áll fényesen Amerika
A nyugat-európai tőzsdezárás után a New York-i részvénypiacok fő mutatói közül a Dow Jones ipari átlag (DJIA) 0,57 százalékkal, az S&P 500-as 0,53 százalékkal, a Nasdaq-piac összetett mutatója 0,13 százalékkal volt az előző záróértéke alatt.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.