Sötét mód ikon
2026 június 05
Megtisztítják a fővárost a roncsautóktól

Megtisztítják a fővárost a roncsautóktól

A közlemény szerint a FÖRI elkezdte a „hátrahagyott”, üzemképtelen gépjárművek keresését a főváros közigazgatási területén. Felügyelőik az elmúlt másfél hónapban csaknem négyszáz ilyen járművet találtak, ezek elszállítását már megkezdték. További háromszáz roncsautóra hívták fel az illetékes kerületi felügyeletek figyelmét. A gépjárműveket a jegyzőkönyv felvétele után harminc nappal kezdik elszállítani.

Azt írták: az akció célja, hogy összehangoltan tisztítsák meg a roncsjárművektől az utcákat a budapesti közterület-felügyeleti szervek, ennek következtében több száz parkolóhely szabadulhat fel a városban.

Hozzátették: kérik a lakosságot, hogy ha környékükön elhagyatott, feltűnően rossz állapotú, lejárt műszaki érvényességgel rendelkező, hatósági engedély – forgalmi rendszám – nélküli gépjárművet látnak, jelezzék a Fővárosi Ügyeleti és Információs Központnak a (+36-1) 301-7500-as telefonszámon, illetve írásban az [email protected] email címen.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.