Sötét mód ikon
2026 június 06
Megérte az olajiparban bizniszelni

Megérte az olajiparban bizniszelni

Az amerikai vállalat profitja 644 millió dollárról 774 millió dollárra, részvényenkénti nyeresége 69 centről 91 centre nőtt egy év alatt. A negyedéves bevétel 10 százalékos emelkedés után elérte a 8,05 milliárd dollárt. A vállalatnak jót tett, hogy nőtt az olajipari vállalatok aktivitása az Egyesült Államokban és a Mexikói-öböl térségében.

A beruházói és termelői üzletág (C&P) bevétele 4,9 milliárd dollár volt, a feltárásokat és próbafúrásokat végző üzletágé (D&E) 3,1 milliárd dollár.

Dave Lesar elnök-vezérigazgató elégedett a Halliburton eredményeivel, és jó lehetőségeket lát az év hátralevő részében. Dave Lesar szerint bevételeik negyedéves és éves alapon is gyorsabban növekednek, mint fő versenytársaiké.

Az elnök-vezérigazgató szerint kedvező mutatóik vannak az észak-amerikai, az európai, az afrikai és az ázsiai térségekben, és kevésbé jók Latin-Amerikában. A negyedéves jelentés szerint egyedül Latin-Amerikában csökkent a Halliburton bevétele (5 százalékkal) és adózás előtti nyeresége (40 százalékkal) is.

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra”]

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.