Miroslaw Maliszewski, a lengyel almatermelők szövetségének elnöke elmondta: hároméves reklámkampányt indítanak, amelynek során a lengyel almát fogják népszerűsíteni Kínában és az Egyesült Arab Emírségekben. A projektet négymillió euróval támogatja az Európai Bizottság.
„Alternatív piacokat keresünk, hogy kevésbé függjünk egy nagy vásárlótól” – mondta a lengyel almatermelők vezetője.
Lengyelország a világ legnagyobb almaexportőre. 2012-13-ban 1,2 millió tonna almát exportált 438 millió euró értékben. A lengyel alma legnagyobb felvásárlója Oroszország; a teljes export csaknem 60 százaléka, 677 ezer tonna ide érkezett.