Sötét mód ikon
2026 június 27
Leadható a használt étolaj az Aldi 11 áruházánál

Leadható a használt étolaj az Aldi 11 áruházánál

A kihűlt étkezési olajat elég egy műanyag palackba visszatölteni, majd az áruházaknál kihelyezett tárolókba dobni, az elszállításról és az újrahasznosításról az országos begyűjtő hálózattal rendelkező Biofilter Zrt. gondoskodik – közölték. A kültéri tárolók az országos tesztüzemben részt vevő Aldi üzletek bejáratához közeli helyeken találhatók. A vállalat tájékoztatása szerint Magyarországon évente mintegy 25 ezer tonna használt étolaj keletkezik a háztartásokban, de ennek csak körülbelül 2 százalékát gyűjtik be. A használt sütőolaj jelentősen terheli a környezetet. A talajba jutva gátolja annak légáteresztő képességét, a kommunális hulladékba helyezve nehezen lebontható anyagként keveredik a háztartási szeméttel. A csatornahálózatba kerülve növeli a szennyvíztisztítók terhelését, a természetes vizekben pedig egy csepp használt étolaj ezer liter élővizet is elszennyezhet. A használt étolaj ugyanakkor érték, mert a tisztított használt olaj gyakorlatilag teljesen újrahasznosítható; a tisztított növényi olajat a Biofilter Zrt. biodízel gyártására adja át – jelezte az Aldi. A Mol hétfőn arról tájékoztatott, hogy a 2011-ben elindított használt sütőolaj-gyűjtő programjában országszerte több mint 350 töltőállomásán helyezett ki gyűjtőtartályokat, ahol a lakosság leadhatja a használt étolajat.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.