Sötét mód ikon
2026 június 05
Látszik a fény az alagút végén

Látszik a fény az alagút végén

A Fidesz szóvivője hangsúlyozta: míg az Európai Unió 28 tagállamából 12-ben csökkennek a reálbérek, addig Magyarországon nőnek. Ennek oka az alacsony infláció mellett a 16 százalékos adókulcs, a családi adókedvezmény, valamint a pedagógusok és az egészségügyi dolgozók béremelése.

Hangsúlyozta, hogy jövőre mindezek mellett a kiskeresetű családok adócsökkentése, a gyed extra bevezetése, a minimálbér emelése, a pedagógusok béremelésének folytatása, valamint a szociális, a gyermekvédelmi és gyermekjóléti ágazatban dolgozók béremelése növelheti a reálkereseteket.

Zsigó Róbert úgy fogalmazott: az ország tartósan a gazdasági növekedés pályájára állt és a „Gyurcsány-Bajnai-kormányokkal szemben látszik a fény az alagút végén”. Jelenleg 21 éves csúcson van a foglalkoztatás, csökkennek az adók, nőnek a bérek és mindezt a kormány nem hitelből fedezi.

Kiemelte, hogy a kormány minden munkavállaló bérét rendezni akarja, de ezt lépésről-lépésre tudja megtenni.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.