Sötét mód ikon
2026 június 05
Közel a csúcsokhoz Amerika

Közel a csúcsokhoz Amerika

A Nasdaq tudott emelkedni

A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 73,89 ponttal, 0,37 százalékkal, 19 889,91 pontra csökkent. Az S&P 500-as mutatója 7,95 ponttal, 0,349 százalékkal gyengült, és 2269,03 ponton fejezte be a napot.

A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 10,76 ponttal, 0,19 százalékkal emelkedett, és 5531,82 ponton zárt.

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”99″]

A Wall Street két vezető indexe, a DJIA-30 és az S&P-500 negatív, a Nasdaq piac Composite indexe pedig pozitív tartományban mozgott. A DJIA kerek határérték közelsége okán korrigált negatív irányba, az S&P-500 pedig rekordszint elérése után csúszott kissé vissza.

A Nasdaq Composite viszont hétfőn is új rekordokat döntögetett. A kereskedés vége előtt két órával a DJIA-30 index 0,28 százalék, az S&P-500 index 0,23 százalék veszteséget, a Nasdaq Composite 0,21 százalék nyereséget mutatott.

A DJIA-30 pénteken 0,37 pontnyira közelítette meg a 20 ezres határt, de zárásra 19 963 ponton állapodott meg, 0,32 százalékkal magasabban az előző napinál. Az S&P-500 index 0,35 százalék emelkedéssel zárási és nap közbeni abszolút rekordot is beállított. Hasonlóképpen a Nasdaq Composite index is rekordértéken zárt 0,6 százalék emelkedéssel, szintén nap közben elért abszolút rekord után.

[extracode type=”ad” id=”in_post”]

Fókuszban a profitszámok

Hétfőn a negatív visszarendeződést a vállalati gyorsjelentési szezon kezdetére való felkészülésnek tulajdonították a piacon. A héten egyebek között a Bank of America, a BlackRock és a JPMorgan Chase teszi közzé eredmény beszámolóját.

A pénzügyi szektor papírjai nagy nyereséget értek el a november eleji elnökválasztás óta, Donald Trump adócsökkentést és infrastrukturális beruházásokat ígérő gazdaságösztönző programjának köszönhetően. A pénteki zárásig a pénzügyi szektor indexe 17,9 százalékkal erősödött. A DJIA-30 és az S&P-500 indexek pedig nyolc, illetve hat százalékkal erősödtek.

A negyedéves eredmény beszámolóktól viszont elemzők az S&P-500 index tagvállalatai körében az egy részvényre jutó nyereség 4,4 százalékos növekedését várják.

A Wall Street indexeit hétfőn elsősorban a csökkenő olajárakat követve egy százalékkal eső energiaipari részvények terhelték meg. A főként technológiai cégek papírjait jegyző Nasdaq piacot pedig a biotechnológiai vállalatok, valamint az Apple részvényei segítették erősödéshez.

Esett az olaj ára

Az olajárak három százalékot meghaladó mértékben csökkentek hétfőn. Az amerikai olajtermelés növekedése kétségeket támasztott elemzőkben az OPEC és a kartellen kívüli termelők által kilátásba helyezett termeléscsökkentés piaci túlkínálatra gyakorolt hatását illetően.

Az amerikai piaci zárás előtt két órával a WTI nyersolaj jegyzése 3,04 százalékkal állt alacsonyabban hordónként 52,35 dolláron, a Brent pedig 2,94 százalékkal alacsonyabban 55,42 dolláron.

Az arany határidős jegyzése 0,86 százalékkal unciánként 1183,45 dollárra emelkedett.

A dollár gyengült, az eurót 0,29 százalékkal jegyezték erősebben 1,0564 dolláron.

Így zártak Európában

Európa-szerte gyengültek a tőzsdeindexek hétfőn, a londoni FTSE-100 kivételével, ami a font árfolyamcsökkenése miatt emelkedett az exportőr vállalatok részvényeinek köszönhetően.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1,61 pontos csökkenéssel, 32 854,26 ponton zárt hétfőn, a pénteki 32 855,87 pontos történelmi csúcs közelében.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.