Sötét mód ikon
2026 június 23
Kevesebb fogyott az amerikai sasos érmékből 2012-ben

Kevesebb fogyott az amerikai sasos érmékből 2012-ben

A sasos érmék fogyása tavaly lekövette az arany piacának rezdüléseit. 2012-ben kevesebb amerikai arany és ezüst befektetési érme kelt el a világban, mint még egy évvel korábban – tájékoztat a www.aranypiac.hu.

A tavalyi év utolsó hónapjában 76.000 uncia (31,1 gramm) arany és 1.635.000 uncia ezüst befektetési érmét értékesített az Egyesült Államok pénzverdéje. Az eladások az arany érmék esetében 16%-kal meghaladták ugyan a 2011. évi decemberi számokat, de az ezüstöknél – köszönhetően a 2012-es évjárat leállított gyártásának a hónap közepétől – 19%-kal elmaradtak attól.

Az év egészét ugyanakkor mindkét érme esetében a csökkenés jellemezte. 2011-ben összesen egy millió uncia arany talált gazdára az idei 753 ezerhez képest (-24,7%). Az érem ezüst változatának értékesítése 39.868.500-ról esett 33.742.500 darabra (-15,4%).

A csökkenés ellenére a kereslet még így is jóval meghaladja a válság előtti idők adatait. A 2007-es utolsó „békeévben” 198.500 aranyérme kelt csak el, miközben ezüstből is csak valamivel 10 millió darab alatt fogyott.

 

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.