Sötét mód ikon
2026 június 04
Gyenge kezdés Amerikában

Gyenge kezdés Amerikában

A piacot főleg az olajárak esése nyomta le, a magánszektorban a várakozásokkal egybevágóan alakult a foglalkoztatottság. A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 0,24 százalékkal, az S&P 500 0,26 százalékkal, a technológiai részvények Nasdaq Composite indexe pedig 0,21 százalékkal állt szerdai záróértéke alatt a nyitást követő percekben.

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”81″]

Szerdán minimális erősödéssel zárt New York. A Dow Jones 0,01 százalékkal, a S&P 500 0,11 százalékkal, a Nasdaq Composite pedig 0,08 százalékkal emelkedett.

Az olaj ára csökkent, miután a Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) féléves értekezlete eredménytelenül zárult. Arra nem számítottak ugyan az elemzők, hogy a tagállamok megállapodásra jutnak a termelés befagyasztásáról, de azt várták, hogy legalább valamilyen szimbolikus lépést tesznek az árak stabilizálása és piaci pozíciójuk megszilárdítása érdekében.

[extracode type=”ad” id=”in_post”]

Kora délután a New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta hordóját (159 liter) 48,14 dolláron jegyezték, 1,8 százalékkal alacsonyabban, mint szerda este. A globális referencia minőség, az északi-tengeri Brent típus ára 1,3 százalékkal 49,09 dollárra ment le.

Az arany ára alig változott. A fém unciáját (31,104 gramm) kora délután 1214,50 dolláron jegyezték Londonban. A dollár kissé erősödött. Az euró napközben 1,1153 és 1,1219 dollár között ingadozott, az európai valuta kora délután 1,1159 dollár körül forgott az előző esti 1,1186 dollárral szemben.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.