Sötét mód ikon
2026 június 23
Felhagyott a jegybank a rubel védelmével?

Felhagyott a jegybank a rubel védelmével?

Az orosz központi bank beszámolója szerint a dolláreladás a márciusi 22,297 milliárdról áprilisban 2,402 milliárdra csökkent, euróból pedig 247,87 milliót adtak el intervenció keretében a márciusi 2,268 milliárdot követően. A jegybank az év eleje óta összesen 43,5 milliárd dollárt fordított a rubel támogatására. A devizaeladások ellenére a rubel árfolyama csaknem 10 százalékkal esett a dollárhoz viszonyítva.

Az orosz arany- és devizatartalék 482,7 milliárd dollár volt két hete, ami 700 millió dollár növekedés a megelőző héthez képest. A rubelgyengülést részben az okozza, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed december óta fokozatosan zárja el pénzcsapját, csökkenti gazdaságélénkítő célú eszközvásárlásait. A mások fő ok a Krím lerohanása, ami miatt megingott a befektetők bizalma Oroszország iránt.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.