Sötét mód ikon
2026 június 07
Ne vásároljunk még be Deutche Bankból

Ne vásároljunk még be Deutche Bankból

Ne várjuk, hogy becsődöl a Deutsche Bank

Londoni pénzügyi elemzők szerint több okból is valószínűtlen, hogy a Deutsche Bank – a legnagyobb német pénzintézet – lenne „a következő Lehman Brothers”, annak ellenére sem, hogy az utóbbi napokban megjelent értesülések miatt alaposan megingott a bank iránti befektetői bizalom.

A Capital Economics közgazdászai csütörtöki tanulmányukban felidézték, hogy a Deutsche Bank részvénye 30 évi mélypont közelébe zuhant az elmúlt hetekben, miután a bank zsugorodó eredménye és a származtatott termékek piacain meglévő kitettségei keltette korábbi befektetői aggályokat még az a 14 milliárd dolláros büntetés is elmélyítette, amelyet az amerikai igazságügyi minisztérium rótt ki a német pénzintézetre rossz fedezetű jelzálogbefektetési termékek amerikai forgalmazása címén.

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”100″]

A Capital Economics londoni elemzőinek számításai szerint a bírság a Deutsche Bank jelenlegi piaci tőkeértékének hozzávetőleg a 80 százalékával ér fel, és több mint a kétszerese a bank által a jogi eljárás költségeire képzett tartaléknak. A ház szerint a büntetés összegét valószínűleg le lehet majd alkudni, de vannak olyan becslések a piacon, hogy 6 milliárd dollár feletti bírság esetén a Deutsche Bank mindenképpen tőkeemelésre vagy külső pénzügyi segítségre szorulna.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.