Napos
Az év eleje óta egy szélesedés. A szélesedés aljáról rally fel a 200 napos átlagra. Ez ellenállás, erről ismét lefordulhat.
A B pont az 5. alatt volt, emiatt a C hullámot is befejezettnek tekinthetjük (hiába nem ment az A fölé).

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”30″]
Hetes
Fej-váll, amelyből már letört, csupán visszatesztelte. Ebből a célár 65 körül/alatt.
Egy csökkenő csatornában halad lefelé. A csatorna tetejét érintette, egyúttal a nyakvonalat tesztelte vissza. Ez erős ellenállás.
Vajon melyik jelölés szerinti Elliott ciklus a releváns? Ha a mostanit vesszük alapul, akkor már a C hullámban vagyunk, amely 78 környékére emeli. Az elmúlt három héten kialakult markáns fordulós gyertya-alakzat ezt sugallja.
Ha viszont a korábbi jelölést fogadjuk el, vagyis hogy a jelenlegi szélesedéssel a 4. hullámban vagyunk, akkor az 5. hullámmal akár 55-ig is leeshet.
