Sötét mód ikon
2026 június 23
Ekkortól vehető fel a Mol-osztalék

Ekkortól vehető fel a Mol-osztalék

A Mol április 24-én megtartott éves rendes közgyűlése a 2013-as üzleti évre 60 milliárd forint osztalék kifizetését hagyta jóvá – emlékeztet közleményében a társaság. A saját részvényre eső osztalékot részvényeik arányában fizetik ki az osztalékra jogosult részvényesek között. Ez alapján az egy részvényre eső osztalék annak függvényében változik, hogy a társaság tulajdonában hány darab Mol törzsrészvény van az osztalékfizetés fordulónapján.

Az osztalékfizetést megelőző tulajdonosi megfeleltetés fordulónapja május 29. Ennek megfelelően a 2013. évi osztalékra jogosító Mol részvényeket utoljára május 26-án lehet vásárolni a BÉT-en valamint a Varsói Értéktőzsdén T+3 napos elszámolás esetén. Osztalékra azok a természetes és jogi személyek jogosultak, akik a tulajdonosi megfeleltetés fordulónapján a Mol részvények tulajdonosai, és kérték részvénykönyvi bejegyzésüket.

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra”]

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.