Optimalizálják a portfoliót
„A Ducati nem eladó” – idézte az Audi szóvivője Rupert Stadler vezérigazgató kijelentését, miután az anyavállalat, a Volkswagen átszervezési programjával kapcsolatban a Ducati értékesítéséről terjedtek el értesülések.
[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”96″]
Matthias Mueller vezérigazgató a Volkswagen AG 10 éves „Strategy 2025” átszervezési programjáról szólva az értékesítésre kiszemelt eszközök megnevezése nélkül a konszern érdekeltségi portfoliójának „optimalizálásáról” beszélt. Közölte egyúttal, hogy a program részleteit az idén ősszel hozzák nyilvánosságra.
Szakértői várakozások szerint a Volkswagen egyebek között tehergépjármű gyártó érdekeltségének a tőzsdére vitelét is tervezi. A konszern szóvivője az értesülést nem erősítette meg, hanem „az egyik lehetséges opciónak” nevezte azt.
Történelmet írt a Ducati
Az olasz Ducati tavaly 702 millió euró, a 2014-esnél 22 százalékkal magasabb értékesítési árbevételt és 12,5 százalékkal növekvő, 54 millió eurós nyereséget ért el; történetében első alkalommal több mint 50 ezer motorkerékpárt értékesített.
[extracode type=”ad” id=”in_post”]
Az Audi tulajdonában lévő olasz Ducati Motor Holding S.p.A. motorkerékpár gyártó vállalat 2015-ben 55 ezer motorkerékpárt állított elő, 22,5 százalékkal többet az előző évi 45 ezernél.
A Ducati új modelljéből, a Scramblerből gyártásának első teljes évében több mint 16 ezer példány készült. A vállalat bolognai központi üzeme tavaly 43 ezer motorkerékpárt gyártott, a thaiföldi üzem 11 ezret szerelt össze, a brazíliai üzem pedig ezer darabot.
A vállalat tavaly 137 új dolgozót vett fel, ezzel alkalmazottainak száma 1541-re emelkedett. Az idén további száz alkalmazott felvételét tervezi a cég.