ARANYVÉLEMÉNY
Az aranyár az amerikai kereskedési szakaszt szerdán mérsékelten lejjebb zárta, amikor a rövid távra kereskedők a kedden elért profitjukat eladással realizálták. A nap egyébként eseménytelenül telt, mivel nem adtak közre új gazdasági adatokat.
A kínai rövid-távú kamatok emelkedése egy kissé aggodalommal tölti el a piaci szereplőket. Az emelkedő kamatok a szigorodó monetáris politika előhírnökei lehetnek a kínai bankvezetők részéről. A világ második legnagyobb gazdaságának alapanyag igénye emiatt hullámzóvá válik. Szintén a figyelem középpontjába kerül a túlfűtött kínai lakóingatlan piac.
A keddi USA foglalkoztatási adatok – miszerint kevés új álláshely nyílt szeptemberben – alátámasztja azt a vélekedést, hogy a Fed nem fogja a kötvényvásárlási programját karcsúsítani, ami időlegesen segíti mind az arany és más alapanyagok, mind a részvénypiacok erősödését. A Fed pénzteremtése táplálja a piacokat, mert az újabb összegek befektetést keresnek. Ez a folyamat látens inflációs gondokat okozhat.
Novemberben az Európai Központi Bank 130 pénzintézetnél kezd egy stressz tesztet. Eljön az igazság pillanata, kiderül, hogy az európai bankok mennyi nem teljesítő hitelt tartanak nyilván könyvelésükben. Az európai gazdasági adatok valójában vegyes képet mutatnak, de összességében lassan kiemelkednek a recesszióból. A stresszteszt megalapozhatja az unió pénzügyi rendszere iránti befektetői bizalmat.
NAPI ARANYGRAFIKON
HETI ARANYGRAFIKON
HAVI ARANYGRAFIKON
EUR/USD DEVIZAPÁROS JEGYZÉSE




