Jövő héttől indul
A Mol új, 7 éves futamidejű kötvényei 2,625 százalékos éves kamattal és 2,75 százalékos hozammal rendelkeznek. A kötvény kibocsátásának feltétele a szükséges dokumentáció aláírása és teljesítése, amelyre várhatóan az április 25-én kezdődő héten kerül sor.
“Nagy örömömre szolgál, hogy a mai napon eurókötvény kibocsátást jelenthetünk be, amely a MOL történetében a legkedvezőbb árazással zárult a kamatot és a hozamot figyelembe véve. A tranzakció hűen tükrözi a MOL-csoport pénzügyi stabilitását és ellenálló, integrált üzleti modelljének megítélését” – mondta Simola József, a MOL-csoport pénzügyi vezérigazgató helyettese.
[extracode type=”ad” id=”in_post”]
“A MOL-nak olyan időszakban sikerült forrást bevonnia, amikor az olaj- és gázipari vállalatok jelentős kihívásokkal szembesülnek. A befektetők nagyfokú érdeklődése hozzájárult, hogy a kedvező árazáson túlmenően a korábban megcélzott 500 – 750 millió euró sáv tetején juthatunk finanszírozási forráshoz” – tette hozzá.
Minősítették a Mol új kötvényeit
A Mol euróalapú tervezett kötvénykibocsátására adott besorolásokat a Standard & Poor’s és a Fitch Ratings.