Hiába az OPEC minden erőfeszítése a termelés visszafogására, a WTI ma reggel a 44,5 dolláros szinten állt. És még innen is van tér lefelé.
Emésztik a híreket
A piac továbbra is az elmúlt napok híreit emészti – vélekedtek az Erste elemzői, mondván, az IEA jelentése szerint jövőre a nem-OPEC termelés tovább nőhet, akár 1,5 millió hordó/nappal, aminek hatására az olajkartell mozgástere még jobban beszűkül.
[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”110″]
Bár az amerikai nyersolaj készletek süllyedtek, ám továbbra is 100 millió hordó felett van a tartalékok mértéke az ötéves átlag felett. A piac Líbia termelésfelfutása miatt is aggódik, a nemzeti olajcég szerint júliusban 1 millió hordó felett lehet már a termelés, ami lényegesen meghaladja a korábbi hónapok 5-600 ezer hordó/nap kihozatalát.
Hogy áll Amerika?
Ma este fontos adatot vár a piac, magyar idő szerint 19 órakor megtudjuk, hogy miként alakult az amerikai működő olajfúrótornyok száma – hangsúlyozta Kovács Bálint, az Equilor elemzője. Emlékeztetve, 21. hete emelkedik ez a mutató, s ha ismét növekedésről adnak számot, akkor továbbra sincs esély a tengerentúli olajkínálat csökkenésére. Emiatt az OPEC termeléscsökkentő erőfeszítései homokba futhatnak.
[extracode type=”ad” id=”in_post”]
Kitart a támasz?

A chartra pillantva, azt láthatjuk – folytatta Kovács Bálint, hogy 44,2 dollárnál csak egy gyenge támasz húzódik. Valójában nem is erre érdemes figyelni, sokkal érdekesebb, vajon kitart-e a 43 dolláros támasz? Amennyiben ez is letörne, akkor 40 dollárig nyílna tere az olajár esésének.