Rekordhét volt a BÉT-en – A BUX csúcsot döntött, de meddig tarthat a lendület?
A Budapesti Értéktőzsde ezen a héten új csúcsokat döntött, mielőtt pénteken a profitrealizálás visszahúzta az indexet. A vezető részvények közül a Richter és a Mol erősödött, míg az OTP enyhe visszaesést mutatott.
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a héten 0,95 százalékkal emelkedett, 87 542,10 ponton zárt pénteken, kissé csökkenő forgalom mellett. A heti részvénypiaci forgalom 96,16 milliárd forintot tett ki, ami elmaradt az előző heti 98,44 milliárd forintos volumentől. A vezető részvények közül az OTP kivételével valamennyi emelkedett.
A BUX és a vezető részvények teljesítménye
A BUX hétfőtől csütörtökig folyamatosan új csúcson zárt, pénteken azonban a profitrealizálás lehúzta az indexet. Az Equilor Befektetési Zrt. elemzése szerint a hazai részvénypiacon továbbra is erős volt trend. Az OTP emelkedése ezen a héten megtorpant, miközben a Mol sorra törte át az ellenállási szinteket. A Richter és a Magyar Telekom is kedvező hetet zárt.
Részvények pénteki zárása
Hétfőn az OTP 17 583 saját részvényt vásárolt vissza, majd kedden bejelentette, hogy a 60 milliárd forintos keret kimerült.
OTP: A bank papírja 1,21 százalékot veszített értékéből, 24 500 forintos zárással fejezte be a hetet, heti forgalma pedig 59,64 milliárd forint volt.Pénteken a részvény árfolyama 24 500 forintra esett.
Richter: A vezető részvények közül a Richter emelkedett a legnagyobb mértékben, 2,87 százalékkal, 10 750 forinton zárt, 19,29 milliárd forintos heti forgalommal.
Mol: A Mol 2,29 százalékos erősödést mutatott, pénteken 2950 forinton zárt, heti forgalma elérte a 10,42 milliárd forintot.
Magyar Telekom: A Magyar Telekom 1,72 százalékkal drágult, pénteken 1422 forinton fejezte be a kereskedést, heti forgalma meghaladta az 1,79 milliárd forintot.
A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 1,24 százalékkal, 8123,47 pontra emelkedett.
Az elemzők szerint a következő hét kulcsfontosságú lehet a trend folytatásában, különös tekintettel az OTP mozgására és a nemzetközi piaci hangulatra. A piaci elemzők szerint a befektetők továbbra is a nemzetközi makrogazdasági adatokra és a külső piaci mozgásokra figyelnek. A következő hét során a várható kamatdöntések és gazdasági indikátorok befolyásolhatják a magyar börze irányát.
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Címlapkép forrása: Shutterstock